Depolama

Gümrüksüz ve gümrüklü (geçici depolama statüsünde), kapalı-yarı kapalı-açık sahalarımızda;


- Her tip/türde konteynere
- Dökme yükler, birimleştirilmiş yükler ve proje yüklerine depolama hizmeti verilebilmektedir.


Uydu kontrollü adresleme sistemi ve kablosuz veri aktarımı ile konteynerlerle ilgili anlık verilere acente/müşteri/gümrük yetkilileri tarafından kolaylıkla ulaşılabilmektedir.
Kapalı sundurma binamızda, 35 tonluk raylı vinçlerle, hava koşullarından etkilenmemesi gereken; rulo sac/paket sac/levha sac gibi ağır yüklere, konteynerden boşalan hassas yüklere, elektrikli forklift kullanılması gereken gıda ürünlerine , v.b. gibi kapalı alanda depolanması gereken tüm yüklere depolama hizmeti verilmektedir.
5 adet toplam 7000 m² alan üzerinde kurulu yatay depolarda dökme ve birimleştirilmiş yüklere depolama hizmeti verilmektedir.
Dolu/boş, 20’-30-40’-45’ vb. gibi tiplerde, Box-HC-EP-WP-Tank türlerde, tehlikeli yük içeren (Imo Class 1,2 ve 7 hariç), taşmalı-taşmasız, kabotaj, transit her türde konteynere depolama hizmeti verilmektedir.


Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, konteynerin istiften araca yüklenmesi veya araç üzerinden istife alınma süreleri kısaltılarak araçların liman içinde geçirdikleri süreler en aza indirilmektedir.

 

Rodaport A tipi Gümrüklü Antrepo ve Serbest Depo;

İnşaat çalışmalarına 2015 yılı içinde başladığımız çok amaçlı A tipi gümrüklü ve gümrüksüz depo ve antrepo yaklaşık 32 dönüm arazi üzerine kuruldu. Toplam inşaat alanı 32.187m2 olup bunun 9.200m2 si açık depolama alanı 32.000m2 ise kapalı depolama alanıdır. 2016 yılı sonunda faaliyete geçen antrepomuzun limanımıza olan uzaklığı ise sadece 1,1 km dir. Tesisimizde kurulan otomatik yangın söndürme sistemleri, yürürlükteki yangın yönetmeliğinin hükümlerine uygun olarak, Amerikan yangından korunma birliği (National Fire Protection Association-NFPA) tarafından yayınlanan NFPA 13 standartları doğrultusunda tasarlanmış, projelendirilmiş ve uygulanmıştır. Öncelikli olarak çelik ürünleri, paletli mallar ve dökme yük  ürünlerine hizmet verilen antrepomuzda 17.500 adet Euro Palet depolama kapasitesine sahiptir.

 

Roda Port Liman
Roda Port Liman
Roda Port Liman
Roda Port Liman
Roda Port Liman
Roda Port Liman
Roda Port Liman
Roda Port Liman
Roda Port Liman